
Батьківська хата, криниця, улюблена іграшка дитинства, сорочка, рушник, вишиті маминими, бабусиними руками, пісні, які співали в родині, улюблені страви, які готувалися в родині - ось неповний перелік, родинних оберегів, які кожна людина назавжди зберігає в своєму серці...
В цей день християнсько - православний світ вшановує пам'ять про вірне подружжя Петра та Февронію, які жили на рубежі XII-XIII століття. Здавна вважали цю пару, як взірець подружнього життя. Люди зверталися до них зі своїми молитвами для небесного благословення на подружнє життя.За переказами: простолюдинка красуня Февронія, яка була знахаркою врятувала князя Петра від хвороби прокази, від якої ніхто не міг вилікувати його. В подяку за зцілення князь пообіцяв одружитися з вродливою селянкою, та не ... дотримав слова. Хвороба повернулася знову. І знову хворобу князя зцілила Февронія. І тоді він одружився з неосвіченою селянкою. Оточення вороже сприйняло вибір князя, але він не зважав...Петро відмовився від влади, заради кохання, і покинув рідні місця. Але згодом бояри попросили повернутися до влади. За часів князівства Петро та Февронія зуміли заслужити повагу городян. Вони правили довго та справедливо. На схилі літ прийняли чернецтво в різних монастирях під іменами: Петро (Давид), Февронія (Єфросинія).Єдине, що вони благали Бога, щоб померти в один день, і в одну годину, та щоб їх поховали в одній могилі. Вони померли в один день, і в одну годину 8 липня 1228 року. Але поховали їх в різних обителях в різних могилах, порушуючи їх волю. І яке ж було здивування, коли в могилі вони опинилися разом. Їх двічі розділяли, хоронивши в різних могилах, але вони чудом знову опинялися разом...Через 300 років Петро та Февронія були зараховані Святою Православною Церквою до лику святих...Їх шлюб став зразком християнської сім'ї, родини.
З малих літ дітям прищеплюють батьки, вихователі, вчителі повагу та любов до батьків, членів родини, до людей. В українській літературі описано багато розповідей, родинних історій сімейних драм. Ця вічна тема завжди була в центрі уваги письменників, в різних періодах історії.
Допис Лариси Надольної ❤🕯
Коментарі
Дописати коментар