Подорож до музею.

18 травня цього року музейні працівники всього світу відзначають Міжнародний день музеїв. Це свято з'явилось в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ІСОМ -Міжнародною радою музеїв була прийнята пропозиція організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. До цієї дати 20 травня 2022 року в ЦБДЮ відбулась віртуальна екскурсія "Подорож до музею". Екскурсія проходила в рамках засідання клубу"Надвечір'я".Засідання провела бібліотекар юнацького абонементу Ланова Л.П. Спочатку керівник клубу ознайомила всіх присутніх з виникненням Міжнародного дня музеїв. Також оголосила план проведення засідання клубу"Надвечір'я". Потім члени клубу"Надвечір'я" змогли переглянути віртуальну екскурсію музеями світу. Подивились презентацію"Мости над прірвою" до Міжнародного дня музеїв. Всім присутнім дуже сподобалась віртуальна подорож до "Музею встановлення українськ

Уроки "особливої" літератури 👨‍🦽


У Вінниці продовжуються зустрічі зі школярами в рамках всеукраїнського проекту "Інклюзивна література", ініційованого БО "Право на щастя" і Видавничим центром 12. Уроки "особливої" літератури відбулися у 5-Б та 5-А класах школи № 10 завдяки співпраці з Центральною бібліотекою для дітей та юнацтва.
Особливістю розмови стали деякі теми, дуже близькі учням саме цієї школи. Адже тут вже створено класи, у яких навчаються діти з аутизмом. Тому на власних прикладах і спостереженнях учасники непростого діалогу формулювали своє відношення до питань, що стосуються інклюзії. 

Діти жваво обговорювали почуту інформацію, вчилися деяким правилам "особливого" етикету та відповідали на запитання анкети. Особливе здивування викликали приклади про видатних людей, які мали інвалідність. І презентовані книги також викликали інтерес та бажання їх прочитити. Координатор проекту "Інклюзивна література" у Вінниці - Оксана Крижанівська, представник ГО "Культурний Всесвіт".

Допис Оксани Крижанівської 👨‍🦽


Коментарі