Подорож до музею.

18 травня цього року музейні працівники всього світу відзначають Міжнародний день музеїв. Це свято з'явилось в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ІСОМ -Міжнародною радою музеїв була прийнята пропозиція організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах. До цієї дати 20 травня 2022 року в ЦБДЮ відбулась віртуальна екскурсія "Подорож до музею". Екскурсія проходила в рамках засідання клубу"Надвечір'я".Засідання провела бібліотекар юнацького абонементу Ланова Л.П. Спочатку керівник клубу ознайомила всіх присутніх з виникненням Міжнародного дня музеїв. Також оголосила план проведення засідання клубу"Надвечір'я". Потім члени клубу"Надвечір'я" змогли переглянути віртуальну екскурсію музеями світу. Подивились презентацію"Мости над прірвою" до Міжнародного дня музеїв. Всім присутнім дуже сподобалась віртуальна подорож до "Музею встановлення українськ

Гаррі Поттер - улюбленець мільйонів дітлахів


Кожна історична доба має своїх улюблених літературних героїв. На сьогоднішній день у світі літератури по праву улюбленим літературним персонажем дітей, дорослих є Гаррі Поттер. Чим саме завоював прихильність мільйонів читачів цей звичайний з першого погляду хлопчик в окулярах? Дітям в усі часи подобалися різні пригоди, чудеса, розповіді про своїх однолітків. А якщо ці сюжети переплітаються ще і з магічними діями, перетвореннями... Ідею створення постаті літературного героя Гаррі Поттера належить нашій сучасниці з Великобританії Джоан Роулінг. За фахом Джоан Роулінг - вчитель французької мови та літератури. Проста секретарка з матеріальними та сімейними проблемами ніяк не планувала, що з виходом серії книг про Гаррі Поттера стане відомим автором, отримає низку нагород та стане... мільйонеркою.
У 1997 році вийшов з друку перший роман "Гаррі Поттер і філософський камінь". Далі було продовження серії пригод про Гаррі Поттера. Книги були перекладені 73 мовами світу, була екранізація 9 фільмів. Шалена популярність книг, екранізація фільмів була неоднозначно сприйняті суспільством. Євангелістські громади обурювалися, вважали, що наявність магії, окультизму, сатанізму "це - мерзота, несумісна з християнством..." В школах США (Флорида, Техас, Алабама, Каліфорнія) були проведені заборонні заходи на купівлю книг в бібліотеках, в інших штатах - взагалі було публічне спалення книг Джоан Роулінг. Але не зважаючи на всі обставини, серія пригод про Гаррі Поттера ширилася світом, континентами. З'явився новий термін "Поттеріана". Шанувальники творчості Джоан Роулінг стали об'єднуватися в фан - клуби, онлайн - клуби "Магічний світ".

Українські читачі теж мають свій фан - клуб книг та фільмів "Гаррі Поттер", де постійно обмінюються враженнями від прочитаного та перегляду нової серії пригод про Гаррі Поттера. Підвищеним попитом серед дітей користуються різноманітні комп'ютерні ігри за творами Джоан Роулінг, є великий вибір іграшкової продукції, сувенірів, різноманіття шоколадних виробів. Але найвищим досягненням літературних вподобань є всесвітньовідомий музей Гаррі Поттера в Лондоні. 

Секрет популярності літературного персонажа не в наявності магічних ритуалів, та перетворень, а у вмінні героя боротися зі злом у світі, переборювати зло в собі... Це - головний лейтмотив книг, фільмів про Гаррі Поттера. В реальному житті в США (штат Флорида) проживає 70-річний чоловік з ідентичним ім'ям - Гаррі Поттер.

Допис Лариси Надольної  ❤🕯

Коментарі