Злочин проти людства: Голокост у художній літературі.

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту із 2005 року, коли була ухвалено відповідну резолюцію Генеральної Асамблеї ООН. У ній стверджувалося, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Україна приєдналася до цього документа у 2012 році і разом зі всім світом почала відзначати пам’ять про цю сумну подію. Перед вами добірка книг про єврейську трагедію в часи Другої світової війни. У них описано найжахливіші сторінки історії 20 століття. Читати їх буде нелегко. 1. «Сховище. Щоденник у листах» Анни Франк Анна Франк вела щоденник з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року. Спочатку вона писала свої листи лише для самої себе. А навесні 1944 року почула по лондонському радіо виступ нідерландського міністра освіти у вигнанні, який говорив про те, що після війни н

Фантастичні світи Дяченків

 

"Фантастика – література мрії і передбачення, яка вчить читачів мислити неупереджено й парадоксально, вільно й розкуто, прагнути самовдосконалення, готуватися до співжиття з людьми великодушними, високодуховними, мудрими". 
                                                                                             Олесь Бердник. 

Сьогоднішня література просто немислима без фантастики. Багато з видуманого письменниками в минулому стало сучасною дійсністю. Окреме місце в українській фантастиці займають твори подружжя Дяченків.


Вже перші їх книги були тепло зустрінуті критикою і вдячно — читачами. Творчість Марини та Сергія досить суперечлива. Одні їх вихваляють, інші – критикують, але залишити їхню творчість поза увагою – неможливо. 

В 2023 році виповнюється 55 років від дня народження Марини Дяченко. До цієї дати ми презентували нашим читачам книжково-ілюстративну виставку творів подружжя письменників-фантастів, яку розміщено на абонементі відділу обслуговування юнацтва.

Коментарі